Hakkımızda

Siber Asist Hakkında

Siberasist, 2016 yılında Türkiye’nin Siber Güvenlik konusunda gelişimine katkıda bulunmak; sektörde eksik gördüğü alanların doldurulmasını sağlamak, 15+ yıldır sektör tecrübesine sahip olan ekibin kazandığı bilgi birikimi ve tecrübeyi müşteriye en iyi şekilde aktararak memnuniyetin en üst düzeye çıkmasını sağlamak, Siber Güvenlik alanındaki gelişmeleri gün aşırı takip eden ve bu alanda uzmanlaşmakta olan, genç ve dinamik bir ekip ile güvenlik operasyonlarının eksiksiz desteğinin verilmesi amacıyla kurulmuştur.

Hedefimiz Siber Güvenlik bilincinin tüm kurum çalışanlarından başlayarak ülke genelinde yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, bilincin artması ile olası tehdit ve ihmallerin önüne geçilmesini sağlamaktır.

Bu katkının eksiksiz yerine getirilmesi için;
- her türlü kullanıcının bilgi seviyesinin artırılması amacıyla eğitimler verilmesi,
- sistemlerin doğru ve eksiksiz çalışmasına yönelik denetim faaliyetlerinin yapılması,
- sistemlerde yönetimsel sebeplerden dolayı yaşanabilecek zaafiyetlerin ortadan kaldırılmasına yönelik birlikte yönetim felsefesini oluşturarak sistemlerin sürekli kontrol atında tutulmasını sağlamaktır.

Amacımız siber dünyadaki olağan ve hedef odaklı saldırıların kurum ağlarına zarar vermesini engelleyecek en iyi altyapının oluşturulması ve sistemlerin 7*24 aktif izlenerek olası her türlü tehdidin ortadan kaldırılmasını sağlamaktır.


Siber Asist Timeline